FAN Siltumtehnikas centrs

Viss apkurei un ūdensapgādei

Ventspils iela 15

Rīga, LV-1002

fan@fan.lv

E-pasts saziņai

+371 67615034

Klientu atbalsta tālrunis

9:00 - 18:00

Veikala darba laiks

Ko nozīmē COP un SCOP rādītāji siltumsūknim?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

COP un SCOP ir siltuma sūkņu efektivitātes rādītāji, kas norāda uz to spēju nodrošināt siltumu attiecībā pret patērēto enerģiju. Šie rādītāji palīdz novērtēt siltuma sūkņa veiktspēju un efektivitāti.

  1. COP (Coefficient of Performance): Tas ir rādītājs, kas aprēķina siltuma sūkņa izvadītā siltuma daudzumu attiecībā pret patērēto enerģiju. Matemātiski to var aprēķināt, dalot siltuma izvadi (norādīto siltuma jaudu) ar siltuma sūkņa patērēto elektrību. Jo augstāks ir COP, jo efektīvāks ir siltuma sūknis – tas nozīmē, ka siltuma sūknis spēj nodrošināt vairāk siltuma vienādā laikā, patērējot mazāk enerģijas.
  2. SCOP (Seasonal Coefficient of Performance): Tas ir siltuma sūkņa efektivitātes rādītājs, kas ņem vērā siltuma sūkņa veiktspēju dažādos klimatiskajos apstākļos visā apkures sezonā. SCOP aprēķina vidējo efektivitātes koeficientu visā apkures sezonā, ņemot vērā dažādus ārējos laika apstākļus un siltuma sūkņa darbības režīmus. Jo augstāks ir SCOP, jo efektīvāks ir siltuma sūknis visā apkures sezonā dažādos apstākļos.

Šie rādītāji ir būtiski, lai novērtētu siltuma sūkņa efektivitāti un sniegtu priekšstatu par tā darbības ekonomiskumu un efektivitāti attiecībā uz enerģijas patēriņu. Jo augstāki ir COP un SCOP rādītāji, jo lielāka ir siltuma sūkņa enerģijas efektivitāte un līdzekļu ietaupījums.

 

 

Citi mūsu bloga raksti

Konteinera tipa katla māja

Konteinera tipa katla māja Mēs ne tikai gādājam par siltumu jūsmājās, bet arī par siltumu lielos objektos. Un viens no pēdējā laika

Darba laiki:

  • Darba dienās: 9:00 – 18:00
  • Sestdienās: 10:00 – 14:00
  • Svētdienās: – Slēgts

Veikala atrašanās vieta: