Viens no pieprasītākajiem modeļiem Latvijā ir universālais čuguna sekciju centrālapkures katls VIADRUS U22. Tas paredzēts gan privātmāju, gan lielāku objektu apsildīšanai ar cieto kurināmo. U22 strādā gan pašteces, gan piespiedu cirkulācijas sistēmās. Eiropas valstīs vien ir pārdots vairāk nekā 100 000 šo katlu. Katla jauda atkarīga no tajā esošo sekciju skaita, ar malku jaudas diapazons 15-49 kw. Ap 200 m2 platībai pietiks ar 30 kw jaudīgu katlu. Šāda katla kurtuvē iespējams ievietot līdz pusmetram garu malku 16-20 cm diametrā.

Salīdzinoši nesen tiek piedāvāta iespēja dažu minūšu laikā, pievienojot granulu degli, katlu pārveidot kurināšanai ar granulām. Tas atbrīvos jūs no rūpēm par mājas apsildīšanu vismaz uz vienu divām dienām.

Katla pārveidei par granulu katlu tiek piedāvāts speciāls pārbūves komplekts – granulu deglis, apakšējās durtiņas, šneks granulu padevei no granulu tvertnes uz kurtuvi un čuguna ieliktņi katla kurtuvē lietderības paaugstināšanai. Tātad viss, kas ir jāizdara – jānomaina durvis, jāpievieno granulu deglis, tvertnē jāieber granulas un jānospiež poga! Granulu daudzums atkarīgs no tā, cik vietas kurtuves telpā varat atvēlēt granulu tvertnei. Granulas var sabērt arī pašdarinātā finiera kastē, nav nepieciešama speciāla tvertne.

Rūpnīca VIADRUS un arī firma FAN savus katlus komplektējam ar bulgāru GREEN ECO THERM granulu degļiem. Viegla montāža, vienkārša ekspluatācija un ērta apkalpošana.